A teď už navždy! Nebo ne?

Existují různé nakopávky, které nás, chronické dietáře a hubniče, startují k procesu zeštíhlování.

Není jich moc a točí se pořád dokola, tak nebyl problém udělat si v nich pořádek, sepsat je pod sebe a každou z nich lehce zanalyzovat. Je totiž potřeba nějak zaměstnat mozek, aby nemyslel na tu bonboniéru ve špajzu, že jo.

Díky za každé nové pondělí

Začátek týdne je malý začátek nového života, to se obecně ví. Chudák pondělek je zatížený nejen naší nechutí k zahájení dalšího pracovního týdne, ale i závazkem ke skoncování s některým z našich hříchů. Bohužel valná většina pondělních předsevzetí v pondělí ráno začíná – a v pondělí večer končí.

Jak na nový rok tak… zas na nový rok

S novým rokem se to má stejně jako s pondělky, jen je u toho víc svědků. Rozdíl je i to, že do dalšího případného začátku nezůstává sedm dní, ale dvanáct měsíců. Prostě větší alibi.

Bikiny nebo bombarďáky?

Všechno, co se přes rok milosrdně ukrývá pod nánosy oblečení, je na pláži nemilosrdně odhaleno. Hrozba začínající sezony je pro mnohé z nás dostatečným nožem na krk, akorát si ho tam přikládáme docela pozdě. Máme pak tendenci začátkem června naletět různým podvodníkům na zaručené sliby „Zhubni 34 kil do plavek za šest týdnů“. Ti poctivější z nás se ocitnou na pokraji kalorického zhroucení, ti méně poctiví si projdou peklem prvních pár dnů a pak už se po zbytek těch šesti týdnů jen nevesele houpají na starém dobrém jo-jo efektu. Inu, začátek června je super na začátek hubnutí, jen se viditelné výsledky dostaví někdy na podzim…

Do stejné kolonky jako „zítra začíná léto“ patří i tyto nenadálé události, kvůli kterým se potřebujeme vejít do něčeho, co je ve skříni a je to menší než autobus: svatba, svatba našeho bývalého přítele, sraz po dvaceti letech, nová práce, nabídka od známého magazínu pro nafocení reportáže do oversize kategorie, firemní turnaj v plážovém volejbale, zlomená židle pod naší vahou, … (Doplňte aktuálně, co se vám hodí.)

Friday I am in love

And the winner is? Láska! Láska je jediným motivem pro trvalé zhubnutí (nebo alespoň pro krátkodobé nepřibírání) trvanlivějším než beton… Pokud tedy vydrží. Ale dobrá zpráva je, že se tady nejedná pouze o lásku partnerskou, nýbrž i o lásku k sobě samému. Čili pokud se ve vašem okolí zrovna nenachází žádný vhodný objekt, na který byste přenesli sladkou odpovědnost za to, že už nebudete jíst sladké, podívejte se do zrcadla. Chcete-li trvalý přísun motivace, endorfinů, sebevědomí a spokojenosti, milujte anebo milujte se. To ostatní se dostaví, tak nějak samo ????