Z extrému do normálu

My lidé jsme už takoví. Přes týden se jakžtakž držíme a pak přijde víkend a veškerá disciplína je pryč. Všeho je najednou moc. Jídla i pití si obvykle o víkendu dopřejeme více než potřebujeme my i naše váha i naše – rovnováha :-). Po náročném víkendu vám pomůže vrátit se zase k normálu jeden až dva dny střídmějšího režimu. Jenomže ono se to lehce řekne, hůře dodrží. Rozmazlené tělo si žádá větší dávky jídla a cvičit se nám po takovém víkendu taky moc nechce, protože kdo by se soukal do upnutého sportovního oblečení, když nám každý pohled do zrcadla připomíná pekáč buchet… povidlových… od babičky… No a po kocovině, to je teprve těžký střet s realitou.

Máme pro vás pár tipů, jak se po takovém víkendu, kdy se třeba více slavilo, dostat znova do pohody:

  1. nemusíte hned v pondělí ráno na jógu, dopřejte si raději plavání nebo pohyb na čerstvém vzduchu. Dojděte si pěšky ke vlaku místo jízdy autem na nádraží a nebo vystupte po cestě do práce o zastávku dříve z tramvaje. Odpoledne se proběhněte s dětmi nebo si dopřejte delší procházku se psem.
  2. Hodně pijte a není jedno co. Pokud vám to nevadí, volte bylinkové čaje nebo čistou vodu. Alkohol totiž dehydruje a naše tělo pak není schopné odstraňovat toxiny z těla.
  3. K jídlu si pak vybírejte: rajčata, banány, med, ovesnou kaši, silný vývar, červené maso, semínka z dýně, olivový olej. Jako přílohu k masu nebo i do polévky můžete zařadit Perfect Pasta. Nezatíží žaludek a jsou plné vlákniny.
  4. Pokud jste to moc nepřehnali s alkoholem, můžete si dopřát finskou saunu, ale berte ohled na ostatní, protože jim nebudete moc vonět!
  5. Zkuste si mentální trénink a příští takto náročný víkend si naplánujte předem. Nemusíte sníst a vypít všechno, co vám přijde pod ruku. Připravte si nějaký sebekontrolní postup – co si dáte a co ne a zformulujte si třeba i vysvětlení pro ostatní.
  6. Zjistěte si, (nebo se o to přímo postarejte), aby byly k jídlu a pití k dispozici také nějaké zdravé a lehké alternativy. Pro skeptiky si připravte úsměv a pro sympatizanty vysvětlení – určitě se ve společnosti najde víc lidí, kteří vaši snahu s díky ocení.
  7. No a nakonec. Určitě se znáte. Zkuste si definovat svůj kontrolní bod, který vám signalizuje, že už zbývá jen krok k tomu, abyste se přejedli nebo opili. Pak stačí jen poslouchat své tělo a určitě si z příští oslavy odnesete lepší vzpomínky než kocovinu a přejedený žaludek :-).