Vychýlila vás z rovnováhy odchylka na váze?

Malá, velká, tlustá či štíhlá, starší nebo mladší, každá z nás má nějaké vlastní měřící metody, které používáme ke zjištění aktuálního stavu – naší postavy.

  1. Přísné džíny

Já osobně mám jedny na střídačce, velikost 36, pečlivě je rok co rok překládám z letních věcí k zimním, ze zimních k letním, přežily se mnou čtyři stěhování a několik radikálních redukcí šatníku, tři těhotenství a všechny změny módních trendů za posledních 20 let. Nikdy je nevyhodím. Pro jistotu u nich skladuji fotografii, kde je skutečně mám na sobě. Bylo to v pátém ročníku na vysoké škole, focené v kuchyni. Ta kuchyň byla v mém prvním dospěláckém pidibytě, stála asi 40 tisíc a zpětně vůbec nechápu, k čemu mi vlastně byla. Můj tehdejší jídelníček se skládal z jablek a jogurtů a pokud se nepletu, nikdy jsem neměla důvod přijít na to, jestli tam mám sporák plynový nebo elektrický.

  1. Váha v koupelně chytřejší než telefon

Váhy mě iritují už jen samou svojí podstatou existence. Protože když jsem se sebou spokojená, nepotřebuju se vážit (přece samou lehkostí bytí létám). A když se sebou spokojená nejsem? Člověk se dost narozčiluje s knoflíky a zipy, které nejdou zapnout. Nepotřebuju kvantifikovat svůj sloní pocit vysokými násobky desítky na displeji… Natož procenty tělních přebytků… když bych potřebovala promile.

  1. Zrcadlo

Že se holky s poruchou příjmu potravy dobrovolně obírají o vitálnost, ženskost a sexappeal je pro mně absolutně nepochopitelné. Že si strkají prsty do krku a dobrovolně podstupují proces, který je pro mně nenáviděným průvodním jevem a nejhorší infekční noční můrou, tomu nerozumím. Že dovedou vybílit lednici za pár exponovaných minut, to si už představit dovedu. A že se v zrcadle vidí jinak, než ve skutečnosti vypadají, tak to vyloženě sdílím. Netrpím žádnou poruchou příjmu potravy. Ale trpím dokonalou neschopností vidět se objektivně v zrcadle. Díky tomu, že se vidím v mnoha různých zrcadlech za den, za týden, za život, mám ve své hlavě mnoho svých vlastních podob. A nějak je neumím zprůměrovat. A vytvořit z nich jednu, objektivní. Tudíž vlastně nevím, jak vypadám. Opravdu.